Novacom NC-WP513 IP Kamera

Novacom NC-WP513 IP Kamera

ip kameralar görüntüleri dijtal bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcıların lokal ağ ya da internet üzerinden bunlara ulaşmalarını sağlayan kameralardır.

Açıklama

Novacom NC-WP513 IP Kamera

IP Kamera (Network Kamera) nedir?

ip kameralar görüntüleri dijtal bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcıların lokal ağ ya da internet üzerinden bunlara ulaşmalarını sağlayan kameralardır.

Kendi IP numaraları vardır. Üzerlerindeki yazılımla tıpkı bir web sunucusu gibi hareket ederler. Programlanabilme, görüntü depolayabilme, alarm yönetimi hareket algılama gibi birçok özellikle donatılmışlardır.

ip kameraların herhangi bir pc ye bağlı olmaları gerekmez. Ağdaki router, switch ya da hub a bağlı olması yeterlidir.

IP Kameralar lens ve bileşenleri ışık ve farklı dalga boylarından oluşan görüntüyü yakalar ve elektrik sinyaline çevirir. Bu sinyaller analog formdan dijital forma çevrilir ve sıkıştırılarak ip networkü üzerine gönderilir.

Kameraların kıyaslanmasını alttaki fotoğraftaki çözünürlükten anlamamız mümkündür.

kamera karşılaştırma ankara

IP KAMERA VE BAĞLANTI SOKETİ

Temel olarak ip ve kamera aslında farklı alanlardaki iki teknoloji diyebiliriz. IP bir haberleşme protokolü ve standardı iken, kamera donanımsal bir cihazdır. Etrafımızda ip protokolünü kullanan birçok cihaz bulabilirsiniz. En basit olarak evimizdeki bilgisayar, elimizdeki telefon, karşımızdaki ip tv bunlardan bazılarıdır. IP (internet protokolü) cihazların birbiri ile haberleşmesinde aynı dili kullanmalarına olanak sağlar. IP kameralar da bu teknoloji ile diğer cihazlarla (bilgisayar, ip tv, v.b.) haberleşebilmektedir.

IP kamera içerisinde bulunan ethernet kartı ile bunu sağlamaktadır. Bu kart wireless dediğimiz kablosuz kart da olabilir, UTP bağlantı dediğimiz kablolu kart da olabilir. Yani kablosuz kameralar ile ip kablolu kameralar aynı haberleşme dilini kullanmaktadır.

IP Kamera mı AHD kameramı ?

IP kamera AHD kamera çeşitlerine göre birçok avantajı mevcut olup, tek dezavantajı fiyatıdır. AHD güvenlik kamera çeşitlerine göre ip kamera daha pahalıdır. Ancak buna rağmen, genişletilebilmesi oldukça basit, bağlantı imkanları kolay (sadece POE için) güvenli kamera sistemleridir. AHD kameralar DVR cihazı kullanmakta olup, DVR cihazının video in girişi kadar bağlanabilmektedir. Bu da en fazla 48′ dir. Ip güvenlik kameraları ise NVR cihazına bağlanmakta ve 256′ kamera sayısına kadar desteklemektedir. IP kameralar çok yüksek çözünürlükte kayıt yapabilmesi nedeniyle özellikle büyük firmalarda tercih edilmektedir. Bütçeniz yeterli ise ip kamera sistemlerinin yeterli değil ise yüksek çözünürlüklü AHD güvenlik kameralarının tercih edilmesi gerekir.

POE KAMERA BAĞLANTISI

POE IP Kamera Nedir ?

POE; power over ethernet teriminin kısaltmasıdır. Yani ethernet üzerinden elektrik sağlanmasıdır. Bu da standart olarak 802.3af’ nin karşılığıdır. Bu standardı destekleyen ip kameralar POE IP kamera sistemleridir. IP kamera 8 uçlu bakır cat5-6-7 çeşidi kablo ile sisteme bağlanmaktadır. Normal şartlarda ip kamera bu 8 ucun sadece dört adedini kullanmaktadır. Diğer dört adet uç haberleşme için kullanılmamaktadır. IP kameraların güç ihtiyacını sağlamak için kalan 4 uç 12v elektrik ihtiyacının giderilmesi için kullanılmaktadır. POE ip kameralarda bunun için ayrı bir güç kaynağına ihtiyacınız yoktur. POE switch satın alınıp POE ip kamerayı doğrudan POE switch’ e bağladığınızda otomatikman 12v sağlamış olursunuz. Ancak elinizde poe switch yoksa ve ip kamera poe desteklemiyorsa işte bu durumda ayrı güç kaynağı kullanarak ve kalan 4 ucu bağlayarak ip kamera için güç sağlamış olursunuz.

Farklı Güvenlik Kamera Çeşitlerini Aynı Sistemde Kullanabilir miyim ?

Örneğin elinizde mevcut bir sistem var ve bu sistem AHD yani analog bir güvenli kamera sistemi. Şimdi bu sisteme bir ip kamera takmak isterseniz bunu çeviriciler aracılığı ile yapabilirsiniz. Böylece ip kamerayı DVR cihazına da bağlayabilirsiniz. Bunun dışında eğer elinizde POE switch var ise ama ip kameranız POE değilse yine çevirici kullanarak poe olmayan bir ip kamerayı poe bir switch’ e bağlayabilirsiniz. Bunu özellikle ip kamera fiyatları nın yüksek olduğu durumlarda kullanılabilir. Çünkü çeviriciler 40-50TL arasında iken poe güvenlik kameraları poe olmayan ip kameralardan 200-400TL arasında daha pahalıdır.

Sonuç:

Eğer büyük bir güvenlik kamera sistemi kurmak gerekiyor, bir kampüs veya birden fazla binanın yer aldığı bir alana tek bir sistem kurulacak ise ve yüksek çözünürlükte kayıt yapılmak isteniyor ise ip kamera sistemi tercih edilmelidir. Ancak 3-4 kameranın kurulacağı, çok yüksek çözünürlükler istemeyen durumlarda AHD kamera sistemleri kullanılabilir.

GENEL ÖZELLİKLER:

Gövde: Plastik
Braket İntegral braket
IR Kesme Filtresi: VAR
Çalışma Sıcaklığı: -30 ℃ ~ 60 ℃
Depolama Sıcaklığı: 0 ℃ ~ 40 ℃
Güç Kaynağı: DC12V ±% 10
Boyut: Ф11.3 × 8.3cm
Ağırlık: 0.35kg

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Model numarası:. NC-WP513
Görüntü Sensörü: 1 / 2,9 SONY323
Ana işlemci: Hi3516E
Çözünürlük: 1080P
Etkili Pikseller: 1920 (H) * 1080 (V)
Minimum aydınlatma: 0.05Lux / F1.2
Elektronik Obtüratör Süresi Otomatik: PAL 1 / 50-1 / 10000Sec; NTSC 1 / 60-1 / 10000Sec
Tarama Sistemi Aşamalı

LENS
Odak Uzunluğu: 3.6mm
Odak Kontrolü: Düzeltildi
Lens Tipi: Sabit
Piksel: 3 MP
GECE SÜRÜMÜ
Kızılötesi: LED 3 adet dizi LED
Kızılötesi Mesafe: 20m-25m
CDS ile 10 Lux Altında IR Durumu
IR Güç Açık CDS Otomatik Kontrolü
POE
POE, 802.3af’yi çevirir
giriş gerilimi: DC36-50V
Çıkış akımı: 1.5A / 12V
Dönüşüm verimliliği: % 95
Güç kaynağı modu: 1236/4578 güç kaynağı


Ethernet: RJ-45 (10 / 100Base-T)
Protokol: IPv4, DHCP, HTTP, TCP / IP, NTP, RTSP, DNS
ONVIF Desteği: ONVIF 2.4
P2P Desteği
Video Gecikmesi: 0.3S (Lan İçinde)
Ana Akış: 20FPS
Alt Akış: 640 * 480 @ 30fps
IE Tarayıcı: IE7-11, Google Chrome, Firefox
Akıllı Telefon: iPhone, iPad, Android, Android Pad
APP seetong
CMS UC2

SIKIŞTIRMA STANDARDI
Video Sıkıştırma: H.265 + / H.265 / H.264
BPS: 32 Kbps ~ 8Mbps
H.264 Kodlama Modeli: BaseLine Profili / Ana Profil / Yüksek Profil

KAMERA ÖZELLİKLERİ
Gündüz / Gece Renkli / S&B (IR-CUT)
Görüntü Yapılandırması: Doygunluk / Parlaklık / Kontrast / Keskinlik, Ayna, Beyaz Dengesi,
BLC, FLK (Titreme Kontrolü), Hareket Algılama, 3 Dikdörtgen Bölge
WDR: EVET
Kayıt Modu: NVR / NAS / CMS / Web

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Novacom NC-WP513 IP Kamera” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go to Top